Grzbiet - nogi niżej niż linia bioder

Styl Grzbietowy dnia 14-01-2017

Jak ustawić odpowiednią pozycję do pracy nóg w stylu grzbietowym? Jak zwykle zapraszam …

 

czytaj więcej ...

Grzbiet – faza napędowa…zgranie

Styl Grzbietowy dnia 30-11-2016

Co zrobić by w grzbiecie zsynchronizować fazy napędowe? Gdy Ci się to uda momentalnie zyskasz przewagę min. przez zwiększenie szybkości.

czytaj więcej ...

Grzbiet - izolowanie pociągnięć napinaniem skośnych mięsni brzucha

Styl Grzbietowy dnia 09-10-2016

Świadoma praca z napięciami mięśniowymi podczas pływania jest elementem wymagającym dużego wyczucia. To jedna z tych umiejętności, której dobre zastosowanie może zoptymalizować Twoje pływanie, ale niewłaściwe ich wykonywanie może spowodować więcej szkody niż pożytku. Jak unikać błędów… nie staraj się przedłużać napięć… inne praktyczne sugestie w artykule.

 

 

 

czytaj więcej ...

Grzbiet – ręka nie tylko wchodzi do wody, ale powinna również napędzać

Styl Grzbietowy dnia 06-10-2016

W jaki sposób wykorzystać ruch i bezwładność, aby zwiększyć napęd w pływaniu. Choć artykuł zamieszczony jest w sekcji dotyczącej pływania na grzbiecie informacje w nim zawarte znajdują zastosowanie w każdym stylu…

 

czytaj więcej ...

Grzbiet - ćwiczenia do rotacji.

Styl Grzbietowy dnia 02-10-2016

W tzw. „stylach długiej osi” dbanie o właściwą rotacje jest jednym z istotnych elementów efektywnego pływania. O ile pływając kraulem łatwiej o niej pamiętać to, gdy głowa patrzy na sufit pływalni zdaje się to być bardziej uciążliwe… Odpowiedź na pytanie jak ćwiczyć rotacje znajdziecie w artykule.

czytaj więcej ...

Grzbiet – praca nóg

Styl Grzbietowy dnia 27-08-2016

Praca nóg w stylu grzbietowym jest jednym z kluczowych elementów efektywnego pływania na grzbiecie. O co należy zadbać? Nogi powinny być "długie" i w momentach gdzie jest to wskazane luźne.

czytaj więcej ...

Grzbiet – zakończenie ruchu

Styl Grzbietowy dnia 15-08-2016

Podczas pływania grzbietem, podobnie jak w kraulu (style długiej osi), znacząco rolę dla przenoszenie napędu jak i rytmu pływania ma właściwa rotacja (odpowiednio głęboka, odpowiednio luźna, odpowiednio generowana i w odpowiednich momentach).

czytaj więcej ...

Grzbiet – czemu w "małym palcu"

Styl Grzbietowy dnia 08-08-2016

Nie trzeba nikogo przekonywać, że w życiu podobnie jak w pływaniu piękno i sukces nieodłącznie wiąże się z detalami… Tym istotnym detalem w stylu grzbietowym jest ułożenie ręki.

czytaj więcej ...