Grzbiet - nogi niżej niż linia bioder
Jak ustawić odpowiednią pozycję do pracy nóg w stylu grzbietowym? Jak zwykle zapraszam …
Grzbiet – faza napędowa…zgranie
Co zrobić by w grzbiecie zsynchronizować fazy napędowe? Gdy Ci się to uda momentalnie zyskasz przewagę min. przez zwiększenie szybkości.
Grzbiet - izolowanie pociągnięć napinaniem skośnych mięsni brzucha
Świadoma praca z napięciami mięśniowymi podczas pływania jest elementem wymagającym dużego wyczucia. To jedna z tych umiejętności, której dobre zastosowanie może zoptymalizować Twoje pływanie, ale niewłaściwe ich wykonywanie może spowodować więcej szkody niż pożytku. Jak unikać błędów… nie staraj się przedłużać napięć… inne praktyczne sugestie w artykule.
Grzbiet – ręka nie tylko wchodzi do wody, ale powinna również napędzać
W jaki sposób wykorzystać ruch i bezwładność, aby zwiększyć napęd w pływaniu. Choć artykuł zamieszczony jest w sekcji dotyczącej pływania na grzbiecie informacje w nim zawarte znajdują zastosowanie w każdym stylu…
Grzbiet - ćwiczenia do rotacji.
W tzw. „stylach długiej osi” dbanie o właściwą rotacje jest jednym z istotnych elementów efektywnego pływania. O ile pływając kraulem łatwiej o niej pamiętać to, gdy głowa patrzy na sufit pływalni zdaje się to być bardziej uciążliwe… Odpowiedź na pytanie jak ćwiczyć rotacje znajdziecie w artykule.
Grzbiet – praca nóg
Praca nóg w stylu grzbietowym jest jednym z kluczowych elementów efektywnego pływania na grzbiecie. O co należy zadbać? Nogi powinny być "długie" i w momentach gdzie jest to wskazane luźne.
Grzbiet – zakończenie ruchu
Podczas pływania grzbietem, podobnie jak w kraulu (style długiej osi), znacząco rolę dla przenoszenie napędu jak i rytmu pływania ma właściwa rotacja (odpowiednio głęboka, odpowiednio luźna, odpowiednio generowana i w odpowiednich momentach).
Grzbiet – czemu w "małym palcu"
Nie trzeba nikogo przekonywać, że w życiu podobnie jak w pływaniu piękno i sukces nieodłącznie wiąże się z detalami… Tym istotnym detalem w stylu grzbietowym jest ułożenie ręki.